חאן מרחב עם

עין ירקעם

עין ירקעם הינו פנינת טבע מדהימה, מעיין וגב מים שבימים טובים (אחרי חורפים גשומים) ניתן לעבור מבריכה אחת לשנייה בלי לצאת מהמים! יש בו מים ברוב ימות השנה, והוא מורכב ממס' גבים הפרוסים במרחק של עד כ- 30 מ' מהראשון לאחרון משך ההליכה מהחניון ועד למעין הוא כ-15 דקות עם הילדים הקטנים.

ניתן להגיע בהליכה בלבד, השביל מסומן בסימון ירוק, עד סימון לירידה לנקיק של שני פסים לבנים במדרגות החצובות בסלע. (\פה לשים לב עם הילדים..),

ההגעה לחניון ברכב פרטי על כביש המכתש הגדול.

מחאן מרחב עם- יוצאים ימינה לכיוון ירוחם ( כביש 242), בכיכר ירוחם הגדולה, פונים ימינה לתוך ירוחם, חוצים אותה וממשיכים על אותו הכביש לתוך המכתש הגדול. יורדים לתוך המכתש, חוצים אותו, עוברים את חניון החולות הצבעוניים, מתחת לגשר הרכבת ומגיעים למזלג כבישים, פונים ימינה (כביש 206), נוסעים 300 מ' , ומצד שמאל לכביש חניון הרכבים. בחוה"מ פסח, סוכות ובחנוכה מוצבת שמירה במהלך שעות היום על הרכבים.

עין ירקעם מספק הפתעה חדשה בכל ביקור, בעיקר אם באים בסוף החורף. מסלול ההליכה קצר, בערך עשר דקות לכל כיוון. צועדים בערוץ הרדוד והנוח של נחל חתירה (סימון ירוק) עד למקום שהוא מתחתר בסלעים הלבנים ויוצר נקיק קטן בעומק שמונה מטרים. בתוך הנקיק יש מים אחרי הגשם – ספק גב גדול ספק נביעה. כדי להיכנס לתוך הנקיק יש לאגוף את התהום הפעורה משמאל ולרדת לתוכו במדרגות חצובות בסלע.

המדרגות נחצבו בתקופה הרומית כדי להקל על בהמות המשא לעלות עמוסות מים ולהעביר אותן בדרך שבה באנו אל רחבת החניה. ליד הרחבה נמצאים שרידי מצד ירקעם, שחלש  על הדרך שעלתה מפטרה לעזה.